16 Nisan 2011 Cumartesi

Visuals


 Polo tshirt gördüğümüzde aklımıza nasıl hemen lacoste geliyorsa, kovboy şapkası giyen mankeni gördüğümüzde ise aklımıza hemen Levis markası geliyor:)
Moda işletmesi ögrencilerin yaptıkları vitrinler. Herkez kendi markasının vizyonu doğrultusunda hareket ederek kendi vitrinlerini oluşturmuş:)

14 Nisan 2011 Perşembe

Agora Fest Başlıyor

İzmirdekiler kaçırmasın:)

Porcelain Trend

Eskiden porselen diyince ya aklımıza ananemizin evindeki vazo ve tabaklar gelirdi, ya da genelde özel günlerde tercih edilen porselen makyaj. Bu günlerde ise uzun zamandır kanımıza girmeye çalışan bir trend günyüzüne çıkmış durumda. Özellikle Rodarte'ın 11 sezonundaki parçalarla...

Erik Madigan Heck
theguiltyhyena

Türkiyede ise porselen dediğimizde aklımıza bugünlerde Günseli Türkay'ın son IFW defilesi geliyor. Daha önce bizzat fotoğraflayıp bahsetmiştim. Porselen fikrin çıktığı yeri düşündüğümde ise tasarım asistanının parmağı olabileceği düşüncesindeyim. Geçen sene bizim okulumuzdan mezun olan Başak Cankeş'in mezuniyet defilesinin konusuda gene yakın bir çizgide ilerlemişti.


Daldan dala atlıyorum sanırım ama, Ifw 2011 de diğer yıllardan farklı olarak en çok öne çıkan farklılıklardan biride tasarımcıların tüm koleksiyonu çalışılmış bir konsept üzerine dayandırmasıydı. Pek çoğu bu çalışmaları izleyiciye yansıtmak için kısa film gösterme yolunu seçmişti. İşte Günseli Türkayın hikayesi: