27 Kasım 2010 Cumartesi

İzmir Night Out Shopping

17 Aralık 2010 Cuma gecesi Mustafa Bey caddesinde düzenlenecek olan ‘Night Out Shopping Events 2010’ binlerce seçkin markayı müşterileri ile buluşturmaya hazırlanıyor. Yeni yıl öncesi hem alışveriş hem de eğlence fırsatını sınırsız hediye seçenekleriyle üretici ve tüketiciyi buluşturacağımız bu gecede, alışverişin farklı bir boyutunu yaratacağız. Birçok firma ve markanın katılımı önemli kuruluşların (üretici-tüketici-esnaf-Dernek-Belediye) işbirliği ve desteğiyle düzenlenen İzmir ‘de bir ilke imza atacak olan bu dev organizasyonun yerel-ulusal basında da ses getirerek İzmir’e ivme kazandıracağı görüşündeyiz. 
Yeniliklere, yenilikçi fikirlere keyifli, deneyimli ve organize bir çalışma ile; esnafımıza canlılık, İzmirli genç tasarımcılara deneyim, katılımcı ve davetlilere farklı bir gece sunumu yapılacaktır. 

Night Out Shopping Events 2010 Amacı: *2010-2011 kış sezonu tanıtımını parti tadında yapmak, 
*Dünya standartlarındaki organizasyonları, İzmirli ruhuyla ele alıp uygulamak
*Eğlenceli, keyif dolu bir alışveriş deneyimi kazandırmak,
*İzmir ekonomisini canlandırmak, yılbaşı öncesi hareketlilik yaratmak 
*Firmaların pazarlama yaratıcılıklarına çeşitlilik katmalarına aracılık etmek
*Farklı sektörleri bir araya getirmek
*Her yıl düzenlemek, gelenekselleştirmek adına bir adım atmak, Firmalar Night Out Shopping Events 2010 gecesi yapılacak aktiviteler 


Sanat ve cemiyet hayatının tanınmış, sevilen simaları davet edilmesi, *Eğlenceli partiler yapılabilir, şık ikramlar sunulması, *Promosyon ürün dağıtılması, farklı noktalarda stand kurulması, *İndirim yapılması, *DJ. müziği yapılması, *Stilist, tasarımcı ağırlanması ve tüketiciyle buluşturulması, *Yeni sezonu bir tasarımcı yada bir moda editörü ile tanıtılması, *Çekiliş ve sürpriz aktivitilerin yapılması, Alışveriş eşittir eğlence denkleminin kurulduğu gecenin öncülüğünü yapan Diva Dergisi, katılımcı firmaların haberleri ve geceye renk katan davetlilerin fotoğraflarının yer aldığı ‘Fashion Night Out Shopping Events 2010’ ek dergisiyle, okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor. 


Eğer tasarımcıların yanı sıra markalarda destek verirse güzel bir organizasyon olacağı düşünüyorum. Öbür türlü her sene yapılan moda organizasyonlarından bir farkı olmayacak gene tanıdık yüzlerle karşılaşacagız gibi gözüküyor:)

İstanbulda yapılan Fashion's Night Out etkinliği dünya çapındaydı ve Vogue'un düzenlediği etkinliğin bir uzantısıydı.Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstinye Park olmak üzere, İstanbul’un üç farklı bölgesinde yer alan 1000’e yakın mağaza, 570 marka gece yarısı 24.00’a kadar açık olmuştu.

İstanbulla yarışamayacağımıza kesin gözüyle baksamda umarım farklı bişeyler ortaya çıkar:)

Tasarımıyla bu geceye katılmak isteyen modacılar için adres:eda.idee@gmail.com 
(Katılım Bedeli: İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ(özel) : 750 TL.+KDV)


23 Kasım 2010 Salı

Tanıtım Günleri

27 Kasım, 4 ve 11 Aralık 2010 Cumartesi günleri 10:00-16:00 saatleri arasında, İstanbul Moda Akademisi’nde (İMA) düzenlenecek olan tanıtım günlerinde, London College of Fashion işbirliği ile Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek olan eğitim programları tanıtılacak. Katılımcılar, moda alanında kendilerini parlak bir kariyere taşıyacak eğitim programları hakkında sorularına cevap bulmanın yanısıra, İMA’nın eğitim ortamını görme ve İMA ve LCF eğitmenleri ile birebir görüşme fırsatı bulacaklar.

İMA’da tanıtılacak programlar;
Moda Tasarımı (Lisansüstü Sertifika Programı)
Moda Tasarımı ve Teknolojisi (Lisans Programı)
Moda Portfolyosu
Moda Editörlüğü,
Moda Yönetimi,
Moda Çizim Teknikleri,
Moda Fotoğrafçılığı,
Photoshop ve Illustrator,
Perakende Yönetimi,
Styling,
Yaratıcı Kalıp Teknikleri programları olacak.
İMA ve LCF işbirliği ile İMA’da
“Moda Tasarımı Yüksek Lisans Programı” açılıyor!
Moda Tasarımı ve benzeri konularda eğitim almış ve modadaki kariyerini zirveye taşımak isteyen öğrenciler için kurgulanan “Moda Tasarımı Yüksek Lisans Programı”, moda teknolojisi süreçlerini yenilikçi bir yaklaşımla yorumlayan , estetik anlayışlarını kendi tasarımcı kişiliklerini benimseyerek aktarabilen, moda endüstrisini global anlamda anlayabilen ve kişisel yaratıcılığı bu anlayış ile birleştirebilen kişiler yetiştirmeyi hedefliyor. Bu program ile öğrenciler bağımsız olarak proje geliştirme ve yönlendirme, disiplinler arası ilişkileri inceleyererek tasarım alanındaki uygulamaları görebilme, bunları kendi proje konularına uygulayabilme imkanına sahip olacak.
Program süresince öğrenciler araştırma yöntemleri, görsel araştırma ve geliştirme teknikleri, tasarım ve yeni teknolojilerle tasarım geliştirme, koleksiyon yaratma ve planlama, moda pazarlaması ve endüstrisi, girişimcilik ve kendi markasını yaratma konularında teorik ve uygulamalı dersler, sektörden konuşmacıların katıldığı seminerler ve studyo çalışmaları, kritikler, birebir görüşmeler ile desteklenen bir eğitim içeriğine sahip olacaklar. Program kendi tasarım briefleri ile hazırlanmış ve kendileri tarafından geliştirilmiş bir konsepte bağlı olarak ortaya çıkmış bir final projesi ile son bulacak.
Uygulamalı yönüyle öne çıkan ve iş temelli olarak kurgulanan eğitim, uluslararası işbirlikleri ile iş ve staj imkanı da sunuyor.
“Moda Editörlüğü”, “Styling”, “Yaratıcı Kalıp Teknikleri”
“Moda Tasarımı Yüksek Lisans Programı”nın yanısıra ilk kez açılacak “Moda Editörlüğü”, “Styling”, “Yaratıcı Kalıp Teknikleri” eğitimleri de IMA’nın yeni müjdeleri arasında!
Moda tarihi ve medya kültürü, editörlük, moda pazarlaması, styling, moda yazarlığı konularını ve projeleri kapsayacak olan “Moda Editörlüğü” eğitimi medyanın moda üzerindeki etkisi, moda ve tasarım tarihinden editöryel planlama, moda reklamcılığı ve yaratıcı yazarlığa uzanan oldukça geniş bir çerçevede kurgulanıyor.
“Styling” eğitiminde öğrenciler editörel styling, reklam styling’i, kişisel styling, renk teorisi, imaj kompozisyonu içeriğinin yanısıra moda tarihi ve medya genel kültürü, moda fotoğrafçılığı eğitimi de alarak styling projeleri geliştirecekler.
“Yaratıcı Kalıp Teknikleri” eğitiminde ise öğrenciler 3 boyutlu olarak kalıp çıkarabilme yeteneklerini geliştirebilecek ve bunun yanısıra modern ve trendlere uygun stiller yaratma ve uygulama şansına sahip olacaklar. Katılımcının yaratıcı olarak drapaj tekniklerini tasarlamak veya tasarımları konseptlere göre geliştirebilmesini pratik etmesini amaçlayan eğitimle öğrenciler 3 boyutun 2 boyuta taransformasyonunun önemini anlama şansına sahip olacaktır.

22 Kasım 2010 Pazartesi

POW

Karikatürize dövmelere taktım bu aralar:) bunuda can sıkıntısından kendi kendime yaptım:)