15 Ocak 2011 Cumartesi

ChamPale Review in İzmir Mac

İzmir'e açılacak MAC mağazasının herkes tarafından beklenen açılış tarihi 17 Ocak olarak duyurulmuştu. Bloggerlara özel olarak hazırlanan lansman gecesi davetiyesinde ise "2011 yılının ilk koleksiyonu ChamPale tüm Türkiye'den önce ilk olarak İzmir Mac mağazasında size özel lanse edilecek" ibaresi yer alıyordu...
Ancak oraya varmadan bir kaç arkadaşım aradı Mac'e gidip alışveriş yaptığından bahsetti, şaşırdım lansmandan önce satışa mı başladılar ala ala dedim...
Davetiyede yazan saatte 8'de hep beraber oraya varmıştık, insanlar içeride hala makyaj yaptırıyor ürünleri deniyordu, e hadi gidelim bakalım içeri diyerekten bulunduğumuz yerden kalktık.
Uzun uzadıya anlatmayacağım bizler için hiç bir hazırlık yapılmamıştı, insanların lansman için geldiğimizi söylediğimizdeki yüzlerindeki şaşkınlık bile hayret vericiydi. Neyse ben geceden fotoğraflarla sizleri başbaşa bırakıyorum. 
Gecenin özetini geçmemi isterseniz ise;
İzmir'in rehavetine daha ilk günden kapılan MAC İzmir gibi mütevazi bi açılışa sahne oldu... Hala düşünüyorum cidden acıldı mı acaba:)

Tekli Far Koleksiyonundan bir görüntü:)

Bu yıl takma kirpikler çok moda, tabi takabilene:)

 Yakından bakış


 Fazla ışıktan tam anlaşılmasada ChamPale far paletiyle yapılan makyaj.


Lip-Stick Swatches

Koleksiyonu toptan bir değerlendirmem gerekirse renk olarak nude tonları seçilmiş olsada benim için çok parıl parıl bi koleksiyon kendileri. Tabi bunda benim fazlasıyla beyaz tenli olmam etkili, yoksa esmer tenlere parıltının gerçekten yakıştığını düşünüyorum... Ürünlerin yapıları çok hafif öyleki bir iki defa üzerinden bastırarak geçmek zorunda kaldım:)


Gecenin sonunda ise evimde yüzümdeki makyajı göstermek için çektiğim foto huzurlarınızda. Daha çok cildim üzerine takıldım makyajım yapılırken  Studio fix fondöten kullandı cildimde, sonuçtan memnunum. Açıkçası ben kendime bir tane pudra edinmek istiyordum ama fondötenin daha dogru bi seçim olduğunu doğruladı Rıfat:) Gözüme kullanılan farlar ise bu koleksiyona ait değil.

Peki Mac İzmir nerde diye soran arkadaşlarım oldu posttan sonra, Mac İzmir Alsancakta Nursacenin sokağında, Steve Madden'in sırasında, Gloria Jeans'in karşısında. Kafanızda tam bir nokta oluşturdum dimi, ne güzelde tarif verirmişim aman =)

14 Ocak 2011 Cuma

Sandals with socks

2010 yılını geride bırakırken 2010 yılının benim en beğendiğim trendleri arasında sandal ve çorap ikilisi var... Neredeyse bütün defileler bu ikiliyi kullandı

Lakin ben cesaret edipte bir türlü giyemedim bu şekilde... Sürekli düşündüm günlük hayata ne kadar adapte edilebilinir diye, malum başkaları ne der korkusu arada bir olmuyor değil.

Buyrun bunlarda lookbook ahalisinden bu akıma uyan kişilerden örnekler:)

Fashion Pea


Larissa WisniewskiZina CH

11 Ocak 2011 Salı

Fashion Week'te Modellik Fırsatı

Özgür Masur, İstanbul Moda Haftasında asıl manken kadrosu dışında defilesinde yer almak üzere profesyonel yada yeni yüzleri defile kadrosuna dahil etmek istediği haberini duyurdu...Aranan şartlar ise şunlar;

1.Mankenlik eğitimi almış
2.Podyum deneyimi olan

3.Ajans bağlantısı bulunmayan

4.36 beden 

5.Minimum 1.75 boyunda, 


Koşullara uygun olan modellerin fotoğraflarını, kısa cv lerini,Gmail adresine ifw.model@gmail.com a mail atabilirler. 


Kendine ve güzelliğine güvenen kişiler, bu işe bi yerden başlamak isteyen, ya da başlamış ama o hayatlarındaki mucizeyi bekleyen modeller bence hiç tereddüt etmeden başvursunlar, kimbilir belki bu İFW'nin en konuşulan yüzü siz olursunuz?

Color Of The Spring 2011

Pantone 2011 baharının gözde rengini açıkladı: Honeysuckle. Yani Hanım eli çiçeği rengi, ama şimdi aklınıza bej rengindeki hanımeli gelmesin:)
Ve ünlü modacılar şimdiden geleceği görüp koleksiyonlarında bu renge yer vermeye başladılar bile.

Nanette Lapore,Peter Som,Badgley Mischka

Dünyadaki en renkli bölge ve şehirler listesinde ise Türkiye'nin de yeri var.
Nanette Lepore  İstanbul'un pırıl pırıl parladıgını söylerken Monique Lhuillier kapalı çarşıyı favorisi olarak sunmuş. Kumaşların,baharatların ve takıların oluşturduğu egzotik ortam onu büyülemişe benziyor:)

                                
by 

Thomas Parisot
Diğer öne çıkan renkler ise;

Pantone demişken kendisi renk trendlerini belirliyor olabilir ama Pantone başlı başına bir trend oldu, aldı başını gidiyor
9 Ocak 2011 Pazar

Senin bebeklerin

Malum.. yaza 5 ay kaldı yazın düğün yapacaklarıda düğün telaşı şardı. Bendeniz aynı zamanda düğünlerde kişiye özel fotoğraf çekimleri yapmaktayım. Ama konumuz bu değil şimdi:) Bu sene çektiğim bi düğünde çok tatlı bir ayrıntı vardı.Önce fotografını sizlerle paylaşıyorum sonrada açıklamaya girişicem:)Bu şirin mi şirin bebekler Dilek Süzen Uçar'a ait. Kendisine girişimci demek çok doğru olur bence, çünkü günümüzde pek çok kişi iş yok diye sızlanırken, kendisine müthiş bir kazanç kapısı yaratmayı başarmış. Bebeklerin çoğu ısmarlama çalışılıyor. Böyle büyük bebeklerin yanı sıra anahtarlık boylarında maskotlar,objeler... çalışıyor.


Efendiimm... Bu da monşer bey tanıştırayım kendisiyle sizi:) Bakınız Dilek Hanım onunda örmesini yapıvermiş hemen:)


Meraklısına Tık tık